Matyášek testuje odrážedlo Funny Wheels Sport – Recenze 14 měsíčního prcka

Odrážedlo Funny Wheels
Odrážedlo Funny Wheels

Pokud máte malé děti, jistě jste slyšeli o fenoménu 2v1 odrážedel. Mezi topové záležitosti v dnešní době bezesporu patří Funny Wheels. Jedná o odrážedlo, ze kterého uděláte jak dvoukolku, tak tříkolku. Jelikož je náš malej Matyášek doslova “ujetej” na odrážedle od McQueena, koupě nadupané 3 kolky ze které se dá dokonce udělat sport bike 2 kolka, byla zcela jasná volba. Po shlédnutí promo videa jsem nabyl pocitu, že snad objednáváme raketově nadupanou mašinu s výkonem 150 koní, protože výrobce tohle má promáknuté neskutečně! Schválně mrkněte na reklamní video a jsem zvědav na váš posudek 🙂

Takže jdeme na to !

První dojmy a pocity malého bajkera

Očekával jsem, “asi jako každý rodič”, totální nadšení…, které se bohužel pro nás, nekonalo. Malej Maty zprvu obcházel tuhle nadupanou mašinu a letmými pohledy zkoumal zdali si spolu budou rozumět. Očividně na něm bylo vidět jak si tuhle narvanou mašinu Funny Wheels měří zleva doprava, nahoru a dolů. V hlavě mu šrotuje myšlenka, zdali nasedne jako “king” a odpálí to, nebo nás bude nechávat v netrpělivém a nejistém očekávání.

Po několika minutách měření a váhání nastává zlom a konečně na odrážedlo nejistě nasedá, pomalu se odráží a posouvá kupředu. Musím podotknout, že se mi neskutečně ulevilo, neboť máme narvané skříně hračkama. Upřímně už nevím kam bych tohle odrážedlo sklidil, pokud by to u něj neprošlo a dostali jsme “červenou, že jako NE” 🙂

Máme za sebou prví metry a je vidět, že mu tahle mašina prostě sedí. Dofičel na konec baráku a jako první očividně testuje poloměr přední osy. Doleva a doprava, zdá se, že odrážedlo splňuje veškeré “Miminkovské normy“. Co bych tedy osobně já, “jako technicky zdatný otec” maličko doladil je odpružení předního kola.

Vůbec by nevadilo rovnou v základu nasadit slušnou FOX vidlici se zdvihem alespoň 2-3 cm, aby tohle “lambo” mezi odrážedly mělo alespoň nějaké minimální odpružení. No…. ale tohle je recenze našeho malého, takže se vraťme zpět k jeho pocitům.

Poloměr zatáčení nám tedy očividně sedí a vracíme se zpět na původní stanoviště, kde jsme startovali. Ihned po dalších metrech shledáváme maličký problém ve výšce a nastavení odrážedla. Ač výrobce píše, že se dá nastavit velikost, tak u nás maličko nastává problém, neboť malej má svalnaté a krátké nohy po mě, “tj. totální atyp”. Není tedy možné nastavit zcela komfortní polohu, tak aby měl prostě posez jak má být. Ke stěstí Matyho, mu to evidetně vůbec nevadí a zdá se být naprosto happy.

První testovací metry tedy máme za sebou a odrážedlo parkujeme na určené místo pro McQueena a Funny Wheels. Je čas na občerstvení po tomto prvním náročném testu.

Testovací fáze 2 – prohlídka pneumatik, podvozku, motoru a váhy

Občerstvení po prvním testu máme za sebou a jdeme dále. Maty se na tuto druhou fázi evidentně těší, protože celou dobu na něm bylo vidět, jak po očku pokukuje a telepaticky si vyměnuje informace s touhle plastovou mašinou. Matyášek nasedá na odrážedlo a jako frajer, který na tom seděl dnes poprvé, hodí jen tak tréninkově jízdu na druhou polovinu domu a zpět. Z dálky slyším jak se při této jízdě řechtá jako kůň, takže evidentně za tu dobu 30 minut svačinky nezapoměl, jak se na tom jezdí 🙂

Záměrně ho nechávám ať se vyřádí a s testováním 2 fáze přijde sám. Uběhne dalších 5 minut a při náročné levotočivé zatáčce “kterou tam on vidí, ale v reálu tam žádná není :)”, selhává stabilizační systém, který Matyho vyhazuje a kaskadérsky přes levý bok hází tlamu.

Trocha řevu a pláče, ale dobrý, nejsme žádné béčka! Za mne tedy, přidat si na moje To-do napsat prodejci, aby do dalšího modelu, nebo výbavy přidal boční airbagy pro takovéto případy.

Musíme tedy vše zkontrolovat, když už je mašina na boku. Odrážedlo Funny Wheels necháme položené a pomalu Maty zjišťuje, že se kolama dá točit a osahává si a testuje tlak v pneumatikách. Kýve na mě hlavou, že je vše s pneu v pořádku a můžeme dále mrknout na podvozek, který vypadá na první pohled zcela v pořádku a nepoškozen po takovém brutálním “chrashi”.

Matyášek odrážedlo Funny Wheels staví z boku na všechna 3 kola a s váhou nemá očividně žádný problém, je přeci po otci, takže jen levačkou jako správný silák 🙂 Nasedá a dalších několik desítek minut lítá na odrážedle po domě, tentokrát bez jediné nehody.

Výsledky komplexního testování odrážedla

Za mě a Matyho toto odrážedlo splňuje veškeré naše očekávání a doporučujeme ho tedy dalším dětem a rodičům. Jediné, na co jsem asi zapoměl je, že by bylo fajn současně s odrážedlem koupit nějakou slušnou helmu, pro ježdění venku a v terénu. Maty sice helmu dostal s odrážedlem, ale jelikož od mala nesnáší čepice, “vlastně cokoliv na hlavě“, máme s tím maličký problém, takže prozatím budeme jezdit doma v rámci bezpečnosti. Osobně doufám, že ho přemluvíme, aby do týdne a dne jsme mohli otestovat odrážedlo i v naší ulici a případném lehkém terénu.

Děkuji tedy za čas strávený u přečtení našeho článku a přejeme všem rodičům a dětem mnoho šťastně ujetých kilometrů s tímto odrážedlem Funny Wheels bez nehod.

2 Komentářů
  1. Pěkná recenze 😀 My máme nadupanej mercedes a je to nejoblíbenější dopravní prostředek vůbec. Též bez helmy, ale tak auto má přeci jen větší stabilitu. Míra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit