Jak používat dítě? – Základní manuál na dítě pro všechny rodiče!

Jednoduchý manuál na dítě
Jednoduchý manuál na dítě

Ze všech stran člověk slýchá, “dítě je dar, malý zázrak, vaše krev, dítě jste malé vy” atd. No to je sice super, ale nikdo vám už neřekne jak s takovým malým zázrakem zacházet. Při narození Matyáška jsem s tím měl malý problém, neboť jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Myslím, že není vůbec ostuda si přiznat, že žádný učený z nebe nespadl, a při výchově dítěte se musí člověk občas zeptat zkušenějších. Je jedno zdali jsou to vaši rodiče, kamarádi co děti už mají nebo strýček Google, který zná odpovědi na všechny otázky. Osobně jsem nastudoval snad všechno co existuje, přesto to do reality má dost daleko.

Je třeba si uvědomit, že každé dítě je jiné a unikátní, proto nelze všechny poznatky aplikovat na každé dítě stejnou měrou. Myslím, že je to dost škoda, neboť o dost jednoduší by byl jeden základní manuál, který by nám všem “tápajícím rodičům” mohl pomoci. Jelikož jsem tedy žádný takový manuál nenašel, dovoluji si ho napsat sám.

Dobrý den, milý rodiči. V první řadě nám dovolte vám poděkovat za pořízení našeho produktu Dítě. Pevně věříme, že s ním budete spokojeni. Pokud ne, tak máte smůlu. Dle nového zákona o Dětech se reklamace nepřijímají.

Děti dodáváme v několika variantách a různých specifikací. Varianta standard je jeden běžný kus v pohlaví sameček, samička. Varianta Classic jsou dvojčata. Varianta DeLuxe jsou trojčata či vícerčata. K variantě Dítě DeLuxe zdarma přibalujeme antidepresiva, alkohol a konopný provaz, abyste si to mohli hodit doma ve sklepě.

Mezi hlavní účely dítěte je, aby jste byli unaveni a pokud možno se nikdy nevyspali. Sekundární účel je, abyste měli doma neustále nepořádek.

Po celou dobu, kdy náš produkt dítě používáte počítejte, že se mění jeho požadavky na chod. Musíte být proto neustále obezřetní a ve střehu.

Přítomnost rodičů s dítětem

Na začátku je třeba vaše neustálá 24/7 přítomnost u Dítěte. Pokud jste žena a udělalo se vám v ňadrech mléko, kojte ho i několikrát za noc. Četnost kojení se liší dle námi nabízených modelů. Odborníci a zkušenější tvrdí, že by bylo vhodné ho i po určitém časovém úseku v noci budit a krmit ho, ale proboha, když dítě usne, nikdy ho nebuďte. Opakuji nikdy! Pokud dítě usne, okamžitě upadněte do kómatu a užívejte si, že spí a vy můžete také odpočívat.

Pokud jste muž a udělalo se vám v ňadrech mléko ať mateřské nebo normální, doporučuji neodkládat a neprodleně navštívit svého praktického lékaře.

Uspávání dítěte patří mezi jednu z nejdůležitějších aktivit a je rovněž velmi důležité. Hlavně tedy pro vás rodiče, proto prosím dbejte důraz na řádnou a pozornou četbu tohoto odstavce. Dítě nejlépe uspíte, když mu budete na blízku a budete mu zpívat, číst nebo na něj hovořit. Váš hlas ho zcela jistě uklidní a bude se cítit v bezpečí. Pakliže se rozhodnete pro zpěv, tak zpívejte, dokud vám nezačnou krvácet hlasivky anebo do první mozkové příhody. Z mého života mohu potvrdit, že první mozková příhoda přichází obvykle kolem čtvrté až páté ranní po šesti hodinách souvislého uspávání, kdy dítě odmítá spát a v jenom kuse řve.

Čistota dítěte

Dítě udržujte ve stálé čistotě. Vhodné je napustit jednou denně vanu mírně teplou vodou a dítě do ní položit na podložku, kterou zakoupíte v jakémkoliv obchodě, kde tyto modely prodávají. Většina obchodů k modelu standardně nedodává příslušenství, proto si dejte pozor, ať máte vše k obsluze dítěte nakoupené. Důležité je nenapustit té vody ve vaně moc, aby se neutopilo! Dostačující je, když dítě do ní položíte, aby mělo obličej nad vodou a mohlo svévolně dýchat. Důležité upozornění – Pokud je dítě celé pod vodou, dítě se může utopit a vy pak půjdete do vězení.

Omývejte dítě, které může dýchat nad vodou, něžně a s přihlédnutím k jeho věku a tělesné konstrukci. V případě, že jste zakoupili variantu Classic nebo DeLuxe, upozorňuji na nutnost zásahů do konstrukce vaší koupelny. Není vhodné se rozvášnit s měsíčním dítětem, blbnout s ním ve vaně, cákat kolem sebe, až dítě vycáknete ven z vany na dlaždičky. Mohlo by dojít ke zranění a dítě vám může sociálka odebrat. Peníze, které jste za dítě tedy v tomto případě utratili, již nebudou vráceny a jak jsem upozornil v úvodu, model nelze reklamovat!

Zábava dítěte

Nezapomínejte dítě rovněž správně zabavit. Ideální zábava pro malé mimina je hra „na idiota nebo kreténa“, to znamená, že budete před dítětem poskakovat, dělat na něho obličeje a infantilně žvatlat blbosti a šišlat. Pokaždé, když dítě přebalujete, uvědomte si prosím, že je zde vysoká šance až 80 i více procent” se podělat znovu, po jeho řádném přebalení. Doporučuji se tedy obrnit nekonečnou trpělivostí.

Shrnutí

Upozorňuji, že čím déle budete výrobek Dítě používat, tím víc si na něho zvyknete a tím lépe se vám bude používat. Čím bude výrobek Dítě starší, tím bude pro vás problémovější ho ovládat. Minimálně po patnácti letech používání, vám výrobek Dítě prozradí, že jste trapní a nudní a pošle vás do v lepším případě jen prdele.

Navzdory tomuto vzdoru se výrobku jen tak nezbavíte. Starší modely Dítěte, které se používaly ještě za dob komunismu, měly výdrž osmnáct let, či u samiček výrobku do prvního zbouchnutí, které mohlo být i dříve. Po dovršení osmnácti let zpravidla opouštěly vaši domácnost.

Moderní modely Dítěte vám na gauči u vás doma vydrží klidně i třicet let. Budou vám vyžírat ledničku a krást prachy z kabelky.

Dítě skladujte v pokojové teplotě a držte ho z dosahu otevřeného ohně.

Ještě jednou děkuji, že jste se rozhodli pro náš výrobek Dítě, a věřím, že s ním budete spokojeni a pořádně si ho užijete po zbytek vašeho života.


3 Komentářů
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit