Jak začít s Golfem za pár tisíc

Jak začít s golfem za pár tisíc
Jak začít hrát golf

Myslíte si, že golf je pouze drahý sport pro boháče nebo snoby? Dnes vás doufám přesvědčím, že to není už dávno není pravda. Začít s golfem je podobně cenově náročné jako začít hrát tenis. Ať už jste se s golfem setkali osobně, nebo zatím jen přemýšlíte o možnosti zkusit odpálit míč, určitě toužíte po tom zažít ten nádherný pocit moci pozorovat míček jak se vznese a letí. Golf je krásná hra, ale často poněkud frustrující. Aby těch méně příjemných prožitků bylo co nejméně, je třeba neustále hrát a trénovat.

Co vše budu potřebovat?

Potřebujete pouze golfové hole a tzv. “Zelenou kartu”, která se oficiálně nazývá “Osvědčení pro hru na hřišti”.

Golfové hole

Pro začátek nemusíte mít hned plný bag holí. Plně postačí půlset, který obsahuje nejdůležitější golfové hole. S takovým půlsetem se dá golf hrát klidně až do handicapu 24. Začátečnický půlset seženete již kolem 3500 – 5000 Kč i s golfovým bagem. Pro začátečníky bohatě postačí i použitý set, kterých je na bazarových serverech dost. Ať už se jedná o používané sety, nebo nevhodné dárky, dají se koupit pěkné sety již za 2000 – 3000 Kč. Budete potřebovat drobné doplňky jako jou teečka a rukavičku na ruku. Velice slušné se dnes prodávají za 500 Kč.

Zelená karta a zkoušky

Pro získání zelené karty musíte složit zkoušku z golfové etikety a golfové dovednosti. V podstatě si napíšete test “jako ve škole” z pravidel golfu a pak si zahrajete na 9 jamkovém hřišti, kde musíte zahrát maximální počet ran. S troškou tréningu na driving range to jde zcela samo.

Golfový trenér

Pro začátek si najděte trenéra nebo kamaráda, který už golf hraje a pomůže vám se základy. Hodina s trenérem stojí od 400 Kč a výše, podle lokality, nicméně na driving range můžete jít úplně sami, zkusit si tak odpálit pár míčků . Trenéra potřebujete hlavně na tréning odpalů, teorii se můžete naučit sami. Golfový Trenér vám ukáže jak na odpaly a pak vás hlídá a opravuje. Bez trenéra nemá cenu začínat, protože tak akorát něco rozbijete, nebo se zraníte. S golfovým trenérem strávíte podle toho jak vám to půjde 2 a více hodin. Trénovat můžete i bez trenéra, stačí aby vám ukázal základy a jednou za čas si s ním dáte půlhodinku, kdy vás zkontroluje a případně opraví a poradí. Za trenéra tedy zaplatíte kolem 1200 – 2400 Kč.

Golfový trénink

Golf se trénuje se na trénovacích plochách, které má každé hřiště tzv. Driving range. Základem je odpaliště a jamkoviště, ve větších tréningových areálech bývá i prostor na příhry na jamkoviště. Vstup na trénovací plochy je zdarma, nebo podmíněn nákupem míčků na odpaliště. Cena je od 1 Kč za míček. Koupíte si tedy třeba 100 míčků a můžete jít odpalovat. Když je všechny odpálíte, jdete na příhry, nebo jamkoviště a zdokonalujete se v krátké hře neboli chipingu. Tam můžete strávit klidně celý den zadarmo. Abyste odpaly trošku ovládali, je dobré odpálit si alespoň 500 míčků a to vás tedy vyjde na řádově 500 Kč. Nikdy nezapomínejte na krátkou hru, tedy příhry na jamkoviště a hru na jamkovišti. Dobrá krátká hra vám totiž nejednou zachrání skóre. Odpálit míček se naučíte brzy, ale přihrát si dobře k jamce, to je ta věda, na které golf stojí.

Golfová zkouška

Při skládání zkoušky je potřeba zaplatit si vstup na hřiště a cenu za zkoušku. Dohromady to vychází od 2500 Kč podle lokality golfového hřiště a trenéra. Když seženete více lidí, kteří chtějí začít s golfem, dá se dostat i na skupinové slevy. To už je na individuální nabídce a dohodě. Občas lze narazit i na “hurá akce” typu “chceme aby všichni byli golfisti”, kde je poplatek sražen na pár stovek, všechno vám půjčí a udělají z vás “osvědčeného golfistu” za méně než tisícovku.

Kolik mě tedy začít hrát golf bude stát?

Začít s golfem vás může vyjít tedy klidně pod 5000 Kč. Nevýhodu mají lidé z větších měst, kde bývají golfové služby trošku dražší. Uvedené ceny co zde uvádíme jsou spíše na spodní hranici, které dostanete na menších hřištích, jsou ale určitě reálné.

Nezapomeňte na golfové pojištění GolfPlan

Nikdy nic není radno cokoliv podceňovat, proto doporučujeme mít uzavřené pojištění pro golfisty GolfPlan, které využívá více než 10.000 golfistů v ČR a SK. Jedná se jediné komplexní flexibilní pojištění vaší hry i vás, dále pak vašeho golfového vybavení, příslušenství i golfového vozíku. Za cenu jednoho či dvou fíček se vám to vždy může jen vyplatit.

3 Komentářů
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit