Módní hity 2019 – 80. léta, vítejte zpět!

Módní hity 2019 - 80 léta
Módní hity 2019 – 80 léta

Letošními jarními modními trendy na rok 2019, bude návrat “osmdesátek” v plné síle. Mladším ročníkům, kteří v době této mody nebyli na světě, lze pro ilustraci doporučit filmy Pomáda, Flashdance, legendární Dallas nebo Discopříběh…na hudební scéně vládl Boy George, Madonna, George Michael, Prince….a spousty jiných. Starším ročníkům se tedy automaticky vybaví, jak mohou letošní trendy vypadat, mnozí ještě ony “originální kousky” mají leckdy ve skříních. Takže pokud tam ještě jsou…hurááá – comeback přichází. Na co se tedy můžeme v letošní sezóně našich šatníků těšit?

Velké ramena a objemné rukávy

Sakům, halenkám a svrchním oděvům budou vládnout vycpávky. Čím větší, tím lepší, tedy míněno, že hranatý tvar postavy s velkými rameny, ať u sak kostýmů, či kabátků , budou nepřehlédnutelnou dominantou postavy. Stejně jako balonové rukávy na šatech a košilích. Které čím budou objemnější, budou více IN.

Neonové barvy

Někteří z vás si dokážou tyto neónové barvy představit pouze jako zvýrazňovače textu, ovšem na oblečení letos budou hrát prim. Růžová až přechází zrak, žlutá, zelená, oranžová. Každopádně trendem bude neztratit se v davu. Což se vám pravděpodobně s tímto barevným trendem nestane, navíc je módní i jaksi ležérní kombinace všech barev, které spolu nemusí zrovna ladit, takže můžete být velice kreativní.

50 odstínů béžové

Pro ty více “konzervativní”….nebojte se, letošním trendem je i celá škála béžové, kde se můžete najít a vše kreativně také kombinovat. Sice nebudete tak nápadní, jako vyznavači neonových barev, ale lépe splynete s davem. Což neznamená, že nemůžete být rovněž módní ikonou.

Nestárnoucí denim

Košile, košilové šaty, “plísňáky”….džíny stylu mrkváčů z 80. let se dnes nazývají mom. Vysoké do pasu, pohodlné střihem. Denim ve všech podobách je nadčasovou módní součástí každého šatníku, stejně tak jako “malé černé” šaty.

Legíny, metalický look

Již dávno je pryč doba, kdy legíny, byly vnímány pouze jako sportovní oblečení. A legíny s metalickým odleskem součástí výbavy “paní uklízečky”, kterou si jako děti můžeme pamatovat ze školních let, jsou na výsluní letošního trendu.

Třásně, volány

Třásně se budou nosit na všem, od klasických “kovbojských” na bundách, přes kabelky, boty, šaty…vlastně všeho. Lehce budou působit i křehké pohodlné šaty “pouštního” typu s volány. Které vyvolávají pocit romantiky.

Dámské obleky

Dámské obleky jsou stejně jako denim dlohodobou stálicí šatníku ženy, pohodlné, efektní, praktické s jemným nádechem feminismu.Módní trendy letošního roku se budou řídit retrospektivními prvky, kde se najde celá škála možnosti a kombinaci, které rozhodně letos nebudou nudné. Taktéž se společně s oblečením se ponese v duchu 80. let i líčení a úprava vlasů, když už se nám retro trendy vracejí, tak pořádně se vším všudy. Potkat tedy v ulicích novodobého Boye George, nebude nic, co by vás letos mohlo překvapit…..

1 Komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *