Citrónová šťáva – Recept na očistu a rychlá detoxikace organismu

Citrónová štáva - detox organismu
Citrónová štáva – detox organismu

Jaro nám klepe na dveře a všichni začínají řešit co s kily navíc, které jsme si nastřádali za celou zimu. Na předsevzetí do nového roku, že začneme pravidelně cvičit a jíst zdravě jsme zapomněli nebo naše oblíbená věta nebyl čas. Tak co takhle zkusit něco co nás čas nestojí, je to rychlé a pro nás pohodlné. Každý by nejraději zhubl a to hned, včera bylo pozdě a nejlépe do týdne a kila, která si přejeme. Kdyby to tak bylo možné, ale co takhle zkusit dokola celebrity omílanou a rychlou dietu z citronové šťávy.

Dieta z citrónové šťávy, která je také známá jako rychlá dieta, která vám může pomoci rychle se zbavit kil na víc, vám k tomu možná pomůže.

Dieta z citrónové šťávy nebo také systém očistění organismu je metoda rychlého snížení hmotnosti tím, že snižuje příjem kalorií po dobu nejméně deseti dnů a rozšiřuje tělo přírodními složkami, které se nacházejí v citronové šťávě. Dieta značně omezuje příjem jídla, což umožňuje pouze citronová šťáva a voda nebo citronová šťáva a jiné výjimečně nízkokalorické potraviny nebo nápoje. Mnoho osobností prohlašuje, že úspěšně použili tuto metodu k rychlému úbytku váhy, ale dá se jim věřit? Dieta z citrónové šťávy se silně spoléhá na řadu tvrzení, která podpoří její účinnost, a jen některé verze nabízejí dlouhodobá řešení pro splnění cílů, úbytku hmotnosti. Základem je žádný přísun alkoholu a neumožňuje se jíst žádné tuhé potraviny během počátečního desetidenního období. Jedná se o očistu, po níž následuje pomalá tvorba měkkých potravin a trvalé změny stravovacích návyků. 

Jak tedy správně na to?

Během prvních deseti dnů diety vypijte pouze citronovou šťávu a vodu. Některé verze také umožňují pít laxativní čaj nebo směs slané vody spolu s citrónovou šťávou a vodou. Tuhé potraviny ( např. pečivo) jsou během této fáze přísně zakázané. Po ukončení desetidenní fáze můžete začít jíst zdravé polévky a měkké potraviny a postupně se dopracovat ke zdravé stravě, která se skládá z mnoha jídel, které znáte. Typický týden v plánu zahrnuje buď dny pití, nic jiného nebo specifikovaný roztok čaje a citrónové šťávy nebo pomalé budování cesty zpátky do pevných potravin v závislosti na vaší současné úrovni pokroku. 

Nezapomeňte si přečíst jaké jsou Módní trendy v roce 2019

Přehled plánu stravy s citrónovou šťávou

  1. Čistící období: Plán se silně otáčí kolem použití teplé vody a citronové šťávy. Tento recept na jednoduchou dietní citrónovou šťávu může mít mnoho různých forem, ale během desetidenní očistné kůry se musíte vždy vyhýbat pevných potravin. Můžete smíchat citronovou šťávu v čaji bohatém na přírodní laxativa, který pomáhá urychlit vaši očistu. Mnoho verzí stravy naznačuje, že by bylo zapotřebí slané vody, aby pomohla při trávení během čisticí fáze. Recept na tento čaj obsahuje stejné množství citronové šťávy a javorového sirupu, obvykle dvě polévkové lžíce, spolu s plnou sklenicí vody a špetkou kajenského pepře. Teplou vodu doporučují různé verze základní receptury jako je konzumace citronové šťávy během jídla každý den.
  2. Pevné potraviny: Během období po desetidenním očistění máte možnost jíst různé polévky a měkké potraviny. Recepty pro toto období zahrnují domácí zeleninové polévky a jednoduché bujóny. Chcete-li si vyrobit vlastní zeleninovou polévku, nakrájejte vaši oblíbenou zeleninu na malé porce a vařte je dokud není měkká. Po určité době nalačno, jako je doba doporučená pro fázi čištění, budete muset spoléhat na měkké potraviny, dokud nebude vaše tělo připraveno zpracovat pokročilejší produkty. Další možností je jíst fazole a čočku, která může být vařena v čisté vodě nebo ve stejném vývaru jako polévky pro zvýšení chuti. Toto jezte dalších deset dní pak postupně přejděte, ale pomalu na stravu, kterou jste byli zvyklí.
  3. Udržitelnost: Postupy zdravého stravování vám mohou pomoci vytvořit udržitelnou stravu po dokončení očisty. Během tohoto období, což je typicky konečná a trvalá fáze, je jíst nejméně pět porcí ovoce a zeleniny každý den. Nakrájejte své oblíbené ovoce na malé, porce to samé udělejte se zeleninou , kterou máte rádi, vložte do kuchyňském robotu a na hrubo zamíchejte tak, aby se vytvořila ovocná salsa. Dieta neobsahuje přísady tuku, což vám umožňuje jíst mnoho masných výrobků a mléčných výrobků, aniž byste se obrátili na řešení s nízkým obsahem tuku. Červené maso, koláče a pečivo jsou i nadále vyloučeny.  Místo toho zkuste grilovat zeleninu s nádechem extra panenského olivového oleje, který má zdravý obsah tuku. Podobně jsou na tom ryby, ořechy a semena, která vám mohou pomoci získat zdravé tuky ve vaší stravě.
  4. Variace dietního plánu: Variací jak na dietu s citronovou šťávou je mnoho. Nejčastější variace zcela vynechává očistnou část a navrhuje pokapání citrónové šťávy na všechno co jíte, aby každá část potravy pokryla vitamín C a do potravin se dostalo mnoho živin nalezených v citronové šťávě. Další běžnou alternativou je vychutnat si citronovou šťávu před snídani a potom jíst potraviny, které se vám líbí po celý den. Ať už si zvolíte jakýkoliv tip, všechny naznačují řadu zásadních změn ve stravovacích návycích. Pokud přidáte do vaší stravy další čerstvou zeleninu a ovoce a zpomalíte žvýkání vašeho jídla o výsledku nebude pochyb.

Výsledky očisty a rychlé detoxikace

Tím, že se omezíte na velmi nízkokalorickou dietu, budete pravděpodobně během počáteční desetidenní očisty rychle ubývat na váze. Bohužel, ne všechno bude dobré. Vaše tělo může během tohoto období také ztratit svalstvo a kosti mohou trpět nedostatkem celkové výživy. Pokud omezíte nebo úplně vyloučíte alkohol a cukry můžete se velmi rychle zbavit přebytečných kil.

Jestliže půjdete na dietu s přesvědčením, že chcete zhubnou na reálnou váhu a po desetidenní očistné kůře budete pomalu postupovat ve zdravém stravování máte velkou šanci dosáhnout vaší vytoužené váhy bez jojo efektu.

1 Komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *