Užitečné rady a tipy pro řidiče aneb cestování po Floridě

Užitečné rady a tipy pro řidiče na Floridě
Užitečné rady a tipy pro řidiče na Floridě

Na Floridě se bez vozidla prakticky neobejdete. Na rozdíl od výletu do New Yorku nebo Chicaga, kde jsou taxíky všude, kam se otočíte na Floridě je auto jedna z nejdůležitějšího věcí. Nicméně, pokud plánujete cesty vozidlem, je zde několik tipů a užitečných rad ohledně jízdy na Floridských silnicích.

Pronájem auta na Floridě

Autopůjčovna je nejlepší sázka pro krátkodobé pobyty na Floridě. Existuje mnoho různých agentur pro pronájem aut a většinou jsou hned na letišti. K pronájmu automobilu musí být řidič starší 21 let, platný cestovní pas, řidičský průkaz a platební kartu. Všechny zapůjčené vozy mají plnou nádrž. Doporučujeme, když vozidlo vracíte zase s plnou nádrží je to kvůli cenám benzínu, které jsou na letištích dražší a cena za benzín vám bude dopočtena. Různé autopůjčovny mají různé podmínky tak si nezapomeňte smluvní podmínky vozu vždy zkontrolovat.

Chcete ušetřit? S pronájmem domu na Floridě vás dovolená vyjde na zlomek ceny.

Platba za mýtné brány – Sunpass

Po celém státě Florida je řada cest, kde musíte zaplatit mýtné. Nezaplacením se vystavujete riziku, že vám bude s vaší platební karty odečtena částka za průjezd mýtnou branou, ale také pokuta. Platbu za mýtné můžete provést hotově nebo využít u většiny autopůjčoven TOLL-BY-PLATE což znamená, že veškeré mýtné a poplatky za služby na silnicích Floridy mohou být automaticky účtovány z vaší platební karty, kterou jste předložili k pronájmu vozidla.

Bezpečnostní pásy

Všichni řidiči a cestující na předních sedadlech jsou podle zákona povinni být vždy připoutáni bezpečnostními pásy. Pasažéři na zadních sedadlech do 18 let musí být připoutáni také. Nezáleží jestli pojedete vozidlem delší cestu nebo jen pár metrů vždy musíte být připoutáni.

Ochrana vašich dětí

Všechny děti do 3 let musí být v autosedačce. Děti 4-5 let musí být buď v autosedačce nebo připoutáni v bezpečnostním pásu. Odpovědností řidiče je vždy zajistit každé dítě tak, aby odpovídalo bezpečnostním předpisům státě Florida.

Parkování

Ve státě Florida je všude pamatováno na řidiče a tím také odpovídají rozsáhlé parkovací plochy. Pokud se ocitnete v oblasti, kde parkoviště nejsou vždy zaparkujte po směru vaší cesty. Parkování opačným směrem nežli je provoz, může mít za následek pokutu.

Semafory a červená světla

Semafory jsou na Floridě umístěny převážně uprostřed křižovatky. Pokud na semaforu svítí červené světlo a vy odbočujete doprava můžete pokračovat v cestě, ale pozor pokud svítí ve vašem odbočování červená šipka musíte stát. Značka STOP má stejný význam jako u nás tedy úplně zastavení vozidla. Na Floridě se ale setkáte, že přejedete na křižovatku, kde je značka STOP ve všech směrech, v takovém případě neplatí pravidlo pravé ruky, ale pravidlo, kdo dřív přijede ten jede. Pokud jste na křižovatce samy zastavte a počítejte do 3.

Zapnutá světla

Na Floridě vždy jezděte s rozsvícenými světly!

Počasí a silniční provoz

Počasí na Floridě je po většinu roku velmi nepředvídatelné. V letních měsících zejména pak v červenci a srpnu obvykle každodenně prší přibližně mezi 14:00 a 18:30 hodinou. Jakmile začne pršet provoz na silnicích se výrazně změní. Vozidla jedou velmi pomalu a vozidla si nechávají mezi sebou větší rozestupy.

Pití za volantem

Stát Florida má přísné zákony pro řízení pod vlivem alkoholu. Zákon zakazuje řízení jakéhokoliv typu vozidla s koncentrací alkoholu v krvi 0,8% a vyšším. Pokud plánujete návštěvu baru nebo večírku vždy si zvolte jednoho řidiče vozidla nebo využijte služeb taxi.

Řidičské oprávnění

Jediný doklad, který potřebujete k jízdě vozidla je váš řidičský průkaz. Pokud by jste byli zastaveni policií ( policie bezdůvodně nezastavuje ) mějte vždy ruce na volantu a po vyžádání dokladů sdělte policii, kde doklady máte a odkud budete doklady vyndavat. Vše  dělejte pomalu. V tomto případě budete potřebovat k vašemu řidičskému oprávnění váš pas a doklady o půjčovny.

Míle vs. kilometry

Pamatujte si, že Američané nepoužívají metrický systém. Proto mějte na paměti, že vše je v mílích a jardech a jezdí se vpravo. 1 km = 0,62 míle.

Tankování

Na Floridě je běžné tankování přes platební kartu. Pokud však nevlastníte platební kartu vydanou v USA je více jak pravděpodobné, že vám stojan na tankování kartu nepřijme. V takovém případě nejprve musíte k obsluze čerpací stanice a za tankování zaplatit dopředu. V případě, že zaplatíte více nežli jste natankovali není problém od obsluhy vám zbytek peněz vrátit.

Doufám, že moje rady a tipy vám poslouží jako příručka s čím vším se můžete na Floridě setkat nežli usednete za volant. Hlavní věc je vždy používat zdravý rozum a vyrazit na cesty a pokud by jste si přeci jen nevěděli s něčím rady nebo by vás napadlo něco o čem jste se nedočetli opravdoví znalci na Floridu vám jistě pomohou. Šťastnou cestu…

1 Komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit