Nejkrásnější pláže na planetě, to je La Digue Seychely

Anse Maron - La Dique - Seychely
Anse Maron – La Dique – Seychely

Pokud hledáte uvolněnou atmosféru, krásné pláže a chcete se dotknout místního života, ostrov La Digue na Seychelách dokonale splňujte všechny tyto požadavky. La Dique je nejmenší ze tří hlavních osídlených ostrovů. La Digue má velice drobnou populaci, pouhých 2 000 lidí. Na ostrově není ani letiště a je zde pouze několik málo silnic. Jedná se o mimořádně položené místo s některými z nejznámějších pláží na Seychelách.

Pokud se chystáte na Seychely, nikoliv přímo na ostrov La Dique, můžete ho navštívit pouze jako denní výlet, buď přímo z Mahé nebo Praslinu, ale pokud chcete skutečně nasáknout místní atmosféru a ostrov prozkoumat, budete zde chtít zůstat několik dní.

Orientace na ostrově La Dique

Všichni turisté, kteří na ostrov La Digue přijedou, vystupují na La Passe, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Odsud si můžete vychutnat nádherný výhled zpět na ostrov Praslin. Osídlení je přiměřeně rozloženo a může trvat asi deset minut, než se otočíte z jednoho místa na druhé. Nemějte ale strach neboť se stále nacházíte ve vesnici. Přestože městské pláže mají nádherný výhled na Praslin, nejsou v žádném případě nejúžasnější ani nejlepší pro koupání na ostrově.

Pláže ke koupání a šnorchlování

Nejbližší pláže “Anse Patates” jsou skvělou volbou ke koupání a šnorchlování. Jsou na sever přes kopce a kolem hřbitova k Anse Severe, který je mimochodem unikátní tím, že jsou zde pohřbeni jak křesťané, židé tak muslimové. Pro zajímavost pochází z 18. století. Čím více se vzdalujete od východního pobřeží, tím se pláže stávají divočejšími. Sice budete na samotě, ale s velikými vlnami. Nezapomeňte, že je zde mnoho stoupání, proto budete potřebovat silné nohy, aby jste některé kopce vyšláply.

Nejznámější pláž na Seychelách

Na jihu města v areálu L’Union Estate se nachází Anse Source D’Argent, nejznámější pláž na Seychelách. Mezi naše oblíbené pláže na ostrově, patří pláže na jižním pobřeží. Na jihu můžete prozkoumat Grande Anse, Petite Anse a nádherné Anse Cocos.

Nevynechte pláže La Digue Seychely

Není vůbec překvapením, že často vyhrávají ocenění za jedny z nejkrásnějších pláží na naší planetě. Ať už dáváte přednost dlouhému zametání oblouků nedotčeného bílého písku na jihu, nebo krásné Anse Source D’Argent, která je ohraničena mohutnými žulovými balvany, tyto pláže vás vždy dostanou.

Překvapivě a navzdory své nesrovnatelné kráse, nejsou to nejlepší pláže k plavání, které La Digue Seychely nabízí.

Pláže La Passe a La Réunion na západním pobřeží nedaleko města a kultovní Anse Source D’argent, mají velmi plytké vody. Zatímco divoké a nádherné Grande & Petite Anse, krásná Anse Cocos na jižním pobřeží mají velké vlny se silnými spodními proudy. Je zde tedy velice nebezpečné si jít zaplavat.

Po Anse Patates je východní pobřeží divoké a krásné, ale opět ne zcela ideální pro koupání. Velké kopce mezi zátokami znamenají, že si budete muset celkem šlápnout. Pokud nejste zvyklí na cykloturistiku, klidně můžete strávit “snadno” čtyři hodiny jízdy na Anse Fournis a zpět do města, aniž byste jste se jednou zastavili. Ale pokud máte chuť objevovat drsné pobřeží a udělat velkou změnu od nedotčených zátok, které jinde na Seychelách nenajdete, hurá do toho.

Některé pláže na dalekém jihovýchodu a na jihozápadě, vyžadují trochu místní znalosti po dobře ukrytých cestách. Jedna nebo dvě pláže jsou tak vzdálené, že je možné se na ně podívat pouze s pomocí průvodce. Nicméně, pakliže chcete zažít rozumné dobrodružství, je moudré vzít si místní průvodce. Není totiž vůbec neobvyklé, že se na ostrově celá řada turistů ztratí, a po celé dny jsou uprostřed kopců v džungli.

Pokud se tedy chystáte na Seychely, ostrov La Dique se jeví jako nádherné místo s plážemi, které by jste měli zcela jistě navštívit. Příště si napíšeme o dopravě, ubytování a další informace a aktivity, které na ostrově La Dique na Seychelách můžete dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit