13 důvodů proč milovat Floridu

Milujete, kde žijete? Pravděpodobně ano. Je spousty lidí, kteří milují různé země a rádi a často se do těchto zemí vrací. Jednou takovou je pro mne Florida. Florida je kouzelné místo zemědělské půdy, krásného pobřeží a Mickey Mouse. Většina lidí, kteří žijí na Floridě, se mohou dostat na pláž za méně než hodinu, mají na svých dvorech palmy a jejich každodenní dojíždění do práce se skládá alespoň z jednoho mezistátního státu. Ale je tu ještě mnohem víc! Od pobřeží k pobřeží, Florida je plná důvodů, proč ji milovat.

Počasí

Potřebuji říkat víc? Roční období nezahrnuje zimu. Prostě  se jde s podzimu rovnou na jaro. OK, někdy se teplota dostane na 10° přes noc, ale hned se vyhoupne na 20°. Slunce a opalování každý den a nosíme kraťasy a trička 365 dní v roce. No ano, jsou tu i bouřky a dešťové srážky, které jsou způsobeny intenzivním ohřevem nad Everglades, což má za následek odpolední lijáky, ale po několika minutách znovu svítí slunce.

Historie

I když malá, ale je tu. Florida je domovem nejstaršího amerického města Saint Augustine. Založeného v roce 1565, můžete navštívit staré vězení a školu, které ještě dnes stojí. Pak se podívejte na Castillo San Marcos, nejstarší zděnou pevnost ve Spojených státech. Poté se vydejte na prohlídku duchů v majáku St. Augustine.

Západy slunce

Nikde neuvidíte západy slunce jako na Floridě. Západy slunce na Floridě jsou dech beroucí a malebné. Nebudete tomu věřit, dokud je samy neuvidíte a budete v úžasu, až uvidíte barvy, které může vytvořit pouze sama příroda.

Orlando

Walt Disney World a univerzální ateliéry jsou tady domovem už tolik let. Vypadá to, že v Orlandu zábavní parky uspokojí téměř jakýkoli zájem. Nezapomeňte na Disney World – monstrum zábavních parků, které zahrnuje čtyři individuální zábavní parky, dva vodní parky, centrum města, promenádu ​​a sportovní komplex. Orlando se stalo jedním z nejuznávanějších měst v zemi!

Pláže Galore 663

Toto číslo představuje míle pláží, které Florida nabízí. Od soukromého k veřejné. Ještě úžasnější je, že můžete relaxovat v Mexickém zálivu, projet státem za necelé 3 hodiny a užívat si Atlantského oceánu ve stejný den.

Miami

Je jediné hlavní americké město, které v roce 1875 založila žena Julia Tuttleová. Americká kultura byla tak hluboce zakořeněná s odkazy na Miami, že můžete být kdekoli v zemi a stále cítíme kousek Miami v blízkosti našich srdcí. Scarface, CSI Miami, Miami Vice, Dexter a Ace Ventura jsou jen pár důvodů, proč je Florida tam, kde je.

Kraby

Absolutní nejlepší kraby jsou na Floridě. Joe’s Stone Crab, který se nachází v Miami, kupuje více kamenných krabů než kdokoliv jiný na světě. Chutná báječně a 100 let stará restaurace je toho důkazem. 

Eveglades

V Everglades je tolik života a krásy. Je to největší subtropický mokřadní ekosystém v zemi. Obsahuje největší mangrovový ekosystém na západní polokouli, největší nepřetržitý stánek prérie a je domovem nejvýznamnějšího živného místa pro brodění ptáků v Severní Americe. To je jen několik důvodů, proč bychom měli věnovat více pozornosti snaze o zachování tohoto ekosystému.

Cape Canareval

Místo, které spouští kosmickou loď do nebe. NASA začala budovat Kennedyho vesmírné středisko v roce 1962 a od té doby je domovem vesmírného programu Apollo a umístění mnoha raketoplánů. Nyní zde létají rakety do vesmíru , ale už v nich nejsou lidé. I přesto je to nesmírná podívaná.

Manatee

Je státní savec, známý jako kráva moře. I přes svoji mohutnost je to jedno z nejklidnějších a nejjemnějších zvířat. Zábavný fakt: Manatees a jeho bratranec dugong jsou jediní přežívající mořští savci, kteří jedí jen rostliny. A jsou tak roztomilí!

Dovolená na Floridě

Život na Floridě je jako být na dovolené po celý rok. Můžete mít víkend a jít do některého z výše uvedených měst a být stále jen pár hodin od domova! Dovolená = Pobyt, když žijete na Floridě!

Zábava a atrakce

Nezáleží na tom, kde na Floridě se zrovna nacházíte, zábava je všude kolem kolem vás. Mezi zábavními parky, zoologickými zahradami, restauracemi a to i tématickými, bary  a aquaparky nikdy nemůžete říci, že byste tu žili nudný víkend.

A konečně…

Floriďani se s vámi jen smějí. Mají nejzábavnější a nejpřekvapivější novinové zprávy, které je probudí každé ráno. Jsou usměvaví a dobře naladění, dobře tak velká většina 🙂 Tak ať už tu žijete nebo jste tu jen na dovolené čí za prací – Florida je stát, který splní všechny vaše potřeby. 

Chcete vyrazit na Floridu již dnes? Neváhejte kontaktovat cestovní agenturu Maxi Travel nebo se podívejte na jejich webové stránky www.iflorida.cz Naleznete tam mnoho ubytování na Floridě, pronájem domů nebo i nejlevnější letenky na Floridu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit