Glamping: Luxusní forma kempování a ubytování v přírodě

Glamping nebo tedy glamour camping v posledních letech dobývá svět.

Při slovech kemp a kempování si všichni automaticky představíme svět lihových či plynových vařičů, chatrných rozkládacích židlí a zejména svět plný igelitových plachet a stanů. Pro mnohé to možná nezní lákavě, ale přesto má kempování tajemné kouzlo, které nutí vyznavače dávkovat si tento zážitek znovu a znovu. A právě tuto jedinou věc, toto kouzlo, má svět kempu a glamping společné.

Treehouse pod Ještědem

Glamping nebo tedy glamour camping v posledních letech dobývá svět. Je to forma moderní, stylové a zejména luxusní turistiky, která určitě stojí za vyzkoušení. Když “glampujete”, nepotřebujete si rozkládat stan ani spacák, nepotřebujete dokonce ani rozkládat žádný oheň. Glamping je cesta, jak zažít skvělý outdoor bez ztráty luxusu. Zavedl vysokou úroveň služeb, které se zaměřují na kompletní pohodlí hostů.

Kvalitní glampingový resort

Právě lokalita je nedílnou součástí úspěchu. Vhodně vybrané, originální přírodní místo, které má samo o sobě vysokou kvalitu, je základním předpokladem pro dokonalé umístění. Ať už půjde o indickou poušť, chilské jezero, americký ranč, africkou savanu, prales nebo břeh jedné ze Slovenské řek, vždy musí jít o krásné a čisté přírodní místo.

Malešov Camp

Na rozkládací lehátka, nafukovací matrace či karimatky můžete při glamping úplně zapomenout. Právě naopak. Glamp resorty jsou vybaveny velmi stylovým nábytkem z masivu, bambusovou či dřevěnou podlahou, která je pokryta kvalitním kobercem. Koupelny mají nádherné vany z velmi kvalitního kamene nebo dřeva. Součástí bývá téměř vždy terasa s excelentním výhledem, doplněná kvalitním zahradním nábytkem.

TeePee&Spa

Cílem je poskytnout komplexní zážitek

Glampingové resorty však neposkytují jen luxusní ubytování, ale množství dalších zajímavých služeb. Odpočinek je snad jedním z hlavních cílů glamping, a tak tu nechybí wellness centra se službami nebo jiné aktivity (safari, jízda na kolech, turistika a podobně).

Skvělým průvodcem glamping po celém světě je stránka glamping. Zde si stačí vybrat už jen destinaci a svůj vysněný glamping.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit