Škoda Auto představila nové SUV Kamiq. Jak se Vám líbí?

Škoda Kamiq RS
Škoda Kamiq RS

Česká automobilka Škoda představuje SUV Kamiq, který nabídne celkem 5 typů motorů. Jedná se o městské SUV. V případě ekologické varianty bude poháněn zemním plynem. Na ženevském autosalonu bude premiéra Kamiqu v březnu letošního roku. Škoda poslední dobou topí pěkně pod kotlem řady SUV neuvěřitelným způsobem a vůbec se nebojí ani jejich sportovních derivátů. Škoda Kodiaq je už ve variantě RS, Škoda Karoq už je potvrzený a Kamiq bude dlaší na řadě.

Ilustrace: Nikita Aksyonov@Behance

Škoda Kamiq bude dlouhý 4,241 metru, má šířku 1,793 metru, výšku 1,531 metru a rozvor měří 2,651 metru. Podvozek vozu má světlou výšku o 37 milimetrů vyšší než Škoda Scala. Co tedy na tuto novinku z Mladé Boleslavi říkáte?

Všechny motory Kamiqu mají přímé vstřikování, vybavené jsou turbodmychadlem, rekuperací brzdné energie a Start-Stop systémem. Základní tříválcový motor 1,0 TSI má výkon pouhých 70 kW, další motorové verze jsou 1,0 TSI o výkonu 85 kW, čtyřválcový naftový motor 1,6 TDI s výkonem 85 kW, tříválcový motor s pohonem na zemní plyn o výkonu 66 kW.

Nejvýkonnější u Škody Kamiq bude čtyřválcový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW. Standardně se bude vyrábět s manuální šestistupňovou převodovkou, na přání s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Škoda Kamiq – 3 SUV pro EU

Kamiq zajímavě kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity,” uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Jako první SUV model značky Škoda má ve full LED variantě dělené přední světlomety se světlem pro denní svícení, tvořeným čtyřmi LED prvky, umístěným nad hlavním světlometem. Interiéru Kamiqu dominuje samostatný displej s úhlopříčkou 9,2 palce v zorném poli řidiče, který je dle automobilky jedním z největších ve třídě. Kamiq je třetí SUV model Škody pro evropský trh. Podobně jako u modelů Škoda Kodiaq a Škoda Koroq pochází název z jazyka Inuitů, kteří obývají sever Kanady a Grónsko. Slovo kamiq popisuje stav, kdy něco přirozeně “padne jako ulité” za všech okolností.

U Kamiqu můžeme příchod verze RS očekávat spíše s ohledem na aktuální nálady na trhu a poslední kroky škodovky a jak by mohl vypadat, si můžeme prohlédnout na nových ilustracích Nikity Aksyonova, který „kamzíkovi“ dodal pár nových spoilerů, obří litá kola a limetkový odstín karoserie. Kamiq je designově výrazný, RS se z něj dělá dobře a více sportovního espritu by mu rozhodně slušelo. S technikou to může být horší, ani tak ale nepochybujeme, že by se takový vůz prodával jako housky na krámě…

Foto : FB Škoda Auto

2 Komentářů
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit